INTENCJA

Spotykamy się na plaży każdego dnia o wschodzie słońca – wejście nr 28 w Sopocie. Wchodzimy do zimnego morza. Wspólnymi wydarzeniami propagujemy ruch na świeżym powietrzu – zajęcia z jogi, wspólny taniec spontaniczny, medytacje dostępne bezpłatnie dla wszystkich uczestników. Zapraszamy na niedzielne śniadania wegetariańskie na plaży, po wejściu do wody, z herbatą z indywidualnych termosów i dzieleniem się jedzeniem, przyniesionym przez uczestników.

Łączą nas wspólne niematerialne wartości, podkreślamy wyjątkowość sopockiej plaży, na której się spotykamy. Organizowane wydarzenia, ogłaszane szerokiej grupie odbiorców, integrują społeczność, ściągając do Sopotu ludzi z całego świata z tak dalekich zakątków jak Belgia, Edynburg czy nawet Kalifornia w USA. Uruchamiają również inicjatywy, które zaczynają się realizować się w innych częściach świata.

 

Jak nigdy wcześniej, każdy jeden człowiek bez względu na płeć, wiek, zawód czy zasób portfela potrzebuje bezinteresownej akceptacji: „Stojąc na plaży w majtkach wszyscy jesteśmy tacy sami, nikt nikogo nie ocenia, nikt od nikogo nic nie oczekuje. Stoimy ramię w ramię, wpatrujemy się we wschodzące słońce i mamy radość z tego, że jesteśmy na jednej plaży w Sopocie, że chcemy tu być.” mówimy o sobie.

Idea kolektywnej inteligencji rozwijanej w Sopocie jest inspirowana współpracą Julii Łaszkiewicz z Alanem Briskinem, autorem wielu książek poświęconych kolektywnej mądrości, pracy w grupach m.in. Centered on The Edge. Alan Briskin – konsultant zajmujący się transformacją firm i grup na arenie międzynarodowej. www.alanbriskin.com. Collective Wisdom Initiative powstała w 2000 roku przy wsparciu Instytutu Fetzera w Californii, w celu gromadzenia materiałów na temat badań, teorii i praktyki zbiorowej mądrości; współpraca praktyków i naukowców w takich obszarach, jak biznes, opieka zdrowotna, zdrowie psychiczne, edukacja, wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych i rozwiązywanie konfliktów.