Wakacyjne koncerty w muszli. Na początek Sopot Molo Festiwal

Sopocki MOSiR zaprasza z początkiem lata na „Sopot Molo Festiwal” – cykl koncertów młodych polskich artystów, którzy emanują pozytywną energią. Organizatorzy zaplanowali osiem koncertów; pierwszy już w czwartek 30 czerwca, ostatni 3 września. Początek każdego z koncertów o godz. 18:00. Wstęp wolny.

‒ Jak co roku zapraszamy na skwer Kuracyjny, gdzie przez całe lato odbywa się wiele imprez. To koncerty, spektakle teatralne i festiwale muzyczne. Festiwal, na który teraz zapraszamy, to ciekawa propozycja dla każdego, kto ceni nietuzinkowe brzmienia. Wyróżnia go staranny dobór wykonawców i przekaz, który za nim stoi. To festiwal pozytywnych doznań, który z pewnością sprawi, że każdy słuchacz będzie się dobrze czuł! Jego uzupełnieniem jest

zaproszenie do wspólnych kąpieli w morzu o wschodzie słońca, zawsze nazajutrz po koncercie – mówi Grażyna Dobrzyńska, dyrektor MOSiR w Sopocie. To nie jedyny festiwal tego lata, już wkrótce Sopot Molo Jazz Festiwal i Sea Ya Festival – dodaje dyrektor Dobrzyńska.

‒ Muzyka jest silnym przekaźnikiem wibracji i energii, wystarczy się do niej dostroić. Bicie serca jak bębny, szum fal jak podkład do anielskich śpiewów ptaków. Wystarczy uważnie słuchać. Dobierając line-up festiwalu kierowaliśmy się właśnie tym, co chcą przekazać artyści i w jaki sposób to robią. Fale w morzu rozchodzą się podobnie do fal dźwiękowych i w jednych i w drugich można się zanurzyć – mówi Julia Łaszkiewicz z „Morza Aniołów”, partner festiwalu. To połączenie muzycznego świata z ludźmi, którym w duszy gra. Wybrani wykonawcy to wspólne wibracje sopockich walorów: wody, najpiękniejszych wschodów słońca wynurzającego się z morza i ludzi, którzy chcą być, doświadczać i wspominać, bo życie składa się właśnie z takich wyjątkowych chwil .

Festiwal rozpocznie 30 czerwca SKUBAS, artysta, który w swojej twórczości podróżuje do źródeł ludzkich doświadczeń́. Jego teksty są̨ pełne emocji. Bez zbędnych upiększeń́ dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć́ cząstkę̨ siebie.

Program:

30.06.2023 - SKUBAS

Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, szerszej publiczności dał się poznać dzięki wydanemu w 2012 roku autorskiemu albumowi „Wilczełyko”. Ma na swoim koncie łącznie 3 albumy studyjne.

W 2023 ukaże się czwarty, który zapowiadają takie jak single: „Co i tak nadejdzie” w duecie z Dawidem Tyszkowskim oraz „Rdza”, zaśpiewana z Krzysztofem Zalewskim.

22.07.2023 - LEŚNE ZWIERZĘTA

Leśne Zwierzęta to sekstet, któremu przewodzą Emilia Pollock i Michał Andrys. Wspólnie współpracują od wielu lat, a pierwszy singiel tej grupy pt. „Eternal Stars” przedstawia ich niezwykłą artystyczną drogę pełną psychodeli, alternatywnych brzmień, ale i melancholijnego uroku melodii. Całość podkreśla spójny z warstwą muzyczną eteryczny teledysk, który zabiera widza w magiczną podróż w kierunku gwiazd.

Leśne Zwierzęta są młodym zespołem, jednak kryją się za nim muzycy zaprawieni w wielu muzycznych bojach i posiadający spore doświadczenie sceniczne.

28.07.2023 - KATHIA

Jedno z najciekawszych odkryć polskiej alternatywy. Kathia to 20-letnia producentka, kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i wokalistka. Publiczności dała się poznać w 2019 roku EP-ką „Town”, na której miesza stylistykę z pogranicza soulu i R&B, z domieszką współczesnego rapu.

Jesienią tego roku światło dzienne ujrzy jej debiutancki album, na którym Kathia pokazuje słuchaczom swoje kolejne oblicze. Album, tym razem całkowicie po polsku, charakteryzuje głęboka emocjonalność i dojrzałość, zarówno muzyczna jak i tekstowa. 

29.07.2023 - LIMBOSKI

Limboski powraca w swojej najdzikszej, solowej odsłonie!
Podczas koncertów w formule solo act śpiewa, gra, beat-boksuje i tańczy.
Zapętlone riffy i improwizowane fragmenty wciągają nas w czasami mroczny, a czasami wręcz stand-up’owy klimat, a od czasu do czasu pojawiają się elektroniczne bity, które podrywają zblazowane siedzenia do tańca – w końcu artysta mieszka w Berlinie, światowej stolicy clubbingu!

11.08.2023 - DAMIAN UKEJE

Wiadomość Damiana do Was:

“I am Rock’n’Roll
Podczas koncertu “I am R’n’R” wykonam wybrane utwory moich Idoli z czasów dzieciństwa, dojrzewania jak i stanu obecnego.
W czasie wydarzenia usłyszycie utwory takich Artystów jak Nirvana, Metallica, Sztywny Pal Azji, Chris Cornell, Maanam, Black Keys, Prince czy Kings of Leon.
Dodatkowo zaprezentuje Wam piosenki zapowiadające nowe wydawnictwo.
Kochamy te same piosenki
Zapraszam”

14.08.2023 - WRÓBLEWSKI & KULPA

Wyjątkowy duet. Roman Wróblewski (piano) wraz z Weroniką Kulpą (wiolonczela) grają muzykę inspirowaną portugalskim słońcem, azjatyckimi podróżami oraz pięknem polskiej natury.

Zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce, Europie (m.in. Francja, Dania, Szwecja, Estonia, Portugalia) oraz w Azji.

27.08.2023 - HEIMA

Heima to łódzko-pabianicki zespół, który tworzy swój przytulny świat od końca 2017 roku. Ich muzyczna wrażliwość płynnie porusza się między różnymi gatunkami, jak indie pop, art rock czy shoegaze. Cała twórczość zespołu ma wspólne mianowniki – ujmujący wokal, nastrojowe partie gitar, oraz ciekawa warstwa rytmiczna tworzą połączenie o intrygującej aurze.

Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, w tym festiwali. W roku 2022 zostali laureatami „Wiosła Kultury” w kategorii „debiutant” oraz zajęli 2 miejsce w plebiscycie „Sanki” Gazety Wyborczej.

03.09.2023 - Kępiński & Kowalonek

Wyjątkowy duet artystów z ogromnym doświadczeniem scenicznym na polskim rynku. Stworzyli wzruszający, elektryzujący i hipnotyzujący album, który łączy w sobie elementy muzyki klasycznej, elektronicznej aż po indie pop i synth pop, tworząc eklektyczną mieszankę unikalnego brzmienia. 

Miro od lat komponuje muzykę filmową. Jest autorem wielu ścieżek filmowych, między innymi do hitu „Furioza”, który był jedną z najchętniej oglądanych produkcji Netflixa w 2022. Michał, kompozytor, tekściarz oraz głos najważniejszych rockowych zespołów w kraju: Snowman, Myslovitz, udzielał się również w elektronicznym Mikrobi.T. Razem tworzą to wyjątkowe połączenie.  

Partnerem festiwalu jest „Morze Aniołów” – społeczność inspirowana morzem, która łączy ludzi na całym świecie, kierujących się niematerialnymi wartościami, płynącymi z serca. W dzień po każdym koncercie organizatorzy zapraszają na wspólne wejście do morza o wschodzie słońca razem z „Morzem Aniołów” – sopocka plaża, wejście nr 28.

Pomocnik – czas wschodu słońca:
01.07 – godz. 04:15
23.07 –  godz.04:42
29.07 –  godz.04:51
30.07 –  godz.04:53
12.08 –  godz.05:16
15.08 –  godz.05:21
28.08 –  godz.05:45
04.09 –  godz.05:58

Organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie.
Partner: Morze Aniołów
Współpraca: HKozera.music, Fraktal Sopocki
Partner medialny: eSopot